Джейлън Хаус отбелязва 18 и номер 25. Ню Мексико побеждава Сан Хосе Стейт с 95-75
AP News | 2024-01-25 | 08:16:19

САН ХОСЕ, Калифорния (AP) — Джейлън Хаус отбеляза 18 точки, Джамал Машбърн младши и Донован Дент добавиха по 17 и не 25 Ню Мексико победи Сан Хосе Стейт с 95-75 в сряда за четвъртата поредна победа на Лобос. с по-малко от пет минути игра през второто полувреме, след като Сан Хосе Стейт намали преднината до едноцифрено число.

Лобос (17-3, 5-2 Маунтин Уест) откриха двуцифрен аванс в края на първото полувреме с тройка на Машбърн. Те поведоха на Спартанс (8-11, 1-5 Маунтин Уест) с цели 17 през първото полувреме, след като Хаус отбеляза оспорвана тройка след кросоувър.

Майрън Ейми младши поведе Сан Хосе Стейт с 24 точки.

Спартанците намалиха пасива до девет с 6:11 до края на второто полувреме след забивка на Трей Андерсън. Но Lobos отговориха с натискане 8-0, за да доведат до край.

J.T. Топин добави 14 точки и 10 борби.

Ню Мексико се възползва от 18-те загуби на Сан Хосе Стейт, изпреварвайки Спартанс по точки от обороти 25-4.

Ню Мексико спечели четири поредни победи в планината Игрите на Запад с двуцифрен резултат за първи път от седем мача през 2011-12 г. Lobos спечелиха три поредни победи и се подобриха до 21-5 за всички времена срещу Spartans.

Голяма картина

Ню Мексико, който влезе в топ 25 на AP тази седмица за първи път този сезон, трябва да остане в класацията. Lobos имат последователни победи на Маунтин Уест за първи път след поредица от три мача, обхващащи края на сезон 2017-18 и началото на сезон 2018-19.

Сан Хосе Стейт има загубиха пет от шест мача, но четирите им загуби преди сряда бяха с едноцифрено число.